Valilikten Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Valilikten Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

1 Mart tarihi itibarı ile kademeli normalleşme için yerel düzeyde İller bazında gerekli adımlar atılabilecek. Her 100 bin kişide vaka sayısına göre iller gruplara ayrılacak ve ortaya çıkan risk durumuna göre normalleşme süreci başlayacak

Konu ile ilgili olarak bir açıklama İstanbul Valiliğinden geldi. İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada Mart ayında okulların açılması ile ilgili olarak bilgiler paylaştı

Gerekli adımlar atılacaktır

Valilikten yapılan açıklamada "1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır." İfadeleri kullanıldı.

İstanbul Valiliği, 1 Mart tarihi itibarıyla salgınla mücadele kapsamında yeni bir sürece girileceğini ve bu süreçte eğitim öğretim kurumlarında yüz yüze eğitimle alakalı olarak 1 Mart Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınacak kararlar doğrultusunda yeni adımlar atılacağını belirtti.

Risk gruplarına göre durum netleşecek

Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme neticesinde iller 4 risk grubuna (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılacak ve bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin neler olacağının Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılması beklenmektedir.

İçişleri Bakanlığının 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak başkanlık Kabinesinde yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmiştir.

Yeni uygulama 2 Mart tarihinde başlayacak

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecektir. 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması ve yine 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecektir. Kabine toplantısı sonrasında alınacak kararlar çerçevesinde geçilecek olan yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

Valiliğin açıklaması

stanbul-valilik-aciklama.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.