Vancouver Başkonsolosluğu 2 Adet Sözleşmeli Sekreter Alacak

Vancouver Başkonsolosluğu 2 Adet Sözleşmeli Sekreter Alacak

Vancouver Başkonsolosluğu’nun 18/04/2016 tarihinde yayınladığı ilana göre, en az lise mezunu olan 2 adet sözleşmeli sekreter alımı yapacak.

Vancouver Başkonsolosluğu’nun 18/04/2016 tarihinde yayınladığı ilana göre, en az lise mezunu olan 2 adet sözleşmeli sekreter alımı yapacak.

Vancouver Başkonsolosluğu; 2 adet sözleşmeli sekter alımını yazılı ve sözlü sınavla gerçekleştirecek. Yazılı sınav tarihi 16 Mayıs Pazartesi 2016 tarihinde yapılacak olup, yazılı sınavda başarılı olan adaylar için 19 Mayıs Perşembe 2016 tarihinde yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların en geç 29 Nisan Cuma 2016 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Başvurular; Vancouver Başkonsolosluğu’nun internet adresinden yada şahsen yapılabilirken posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak, Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek, Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek olarak belirlendi. Başvuru için adaylardan istenen belgeler; Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi, Özgeçmiş (CV),Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, 2 adet renkli vesikalık fotoğraf gerekiyor.

Yazılı sınavın konuları; Türkçe’den İngilizce’ye çeviri (1 saat), İngilizce’den Türkçe’ye çeviri (1 saat), Türkçe Kompozisyon (1 saat) ve Matematik (1 saat) olarak belirlendi. İlan metni için Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.