Velilerin Kafası Karışık! Okullarda Karmaşa Devam Ediyor

Velilerin Kafası Karışık! Okullarda Karmaşa Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından anaokulu ve birinci sınıfların 21 Eylül tarihinde yüz yüze eğitime başlaması ile ilgili ayrıntılar açıklanmasına rağmen bilgi karmaşası devam ediyor. Her gün ayrı bir açıklama ve eğitim modeli açıklandığı üzere velilerin

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli olarak yüz yüze eğitimin başlamasına yönelik açıklama yapılmasına rağmen hem veliler hem de öğrenciler büyük bir bilgi kirliliği ve karmaşası yaşamaya devam ediyor. 21 Eylül tarihinde sadece anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitime başlayacağı kesinlik kazanmış durumda görünüyor.

Fakat daha sonraki süreç konusunda nasıl bir işleyiş olacağı ise şimdilik karmaşıklığını koruyor. Hatta öğrencilerin devamı konusunda veli inisiyatifinin devreye girmesi ile eğitimde tam anlamıyla bir karmaşa yaşanacağı ön görülüyor. Sürecin işleyişi konusunda hem veli, hem öğrenci hem de eğitmenler yeteri kadar bilgi sahibi olmadıklarından şikayet ediyor.

Marta Kadar Uzaktan Eğitim Devam Edebilir

Ülkemizde üniversitelerin çok büyük bir bölümü güz dönemi için bazı istisna bölümler hariç uzaktan eğitim yapılacağını açıklamıştı. Ülkemizdeki vaka sayılarının 1700’ü görmesi ve son bahar aylarında bu rakamların çok daha artacağının tahmin edilmesi ile birlikte 21 Eylül tarihinde anaokulu ve birinci sınıflar için başlayacak yüz yüze eğitimin diğer sınıflarda başlamayacağı ve Mart ayına kadar uzaktan eğitim ile devam edileceği ifade ediliyor.

Özellikle sonbahar ayında grip mevsimi ile birleşecek olan corona virüs pandemisi’nin büyük bir risk teşkil etmesi dolayısı ile böyle bir kararın alınacağı tahmin ediliyor. Özellikle Bilim Kurulu bu konuda kesin bir tavır sergiliyor. Yapılan değerlendirmede sonbahar aylarında vaka sayısında kontrolün kaybedilmesinin sonuçlarının oldukça vahim olacağı vurgusu yapılıyor.

Meslek Lisesi Öğrencileri Staja Başlıyor

Okullarda yüz yüze eğitim konusunda tartışmalar devam ederken kesin olan bir nokta ise Meslek liselerinin son sınıflarında okuyan öğrencilerin 21 Eylül tarihinde işletme stajlarına başlayacak olması gösteriliyor. Bu noktada ülke genelindeki tüm meslek liselerinde staj yerleştirme çalışmalarının tamamlandığı ve okulların online eğitime devam etmesi durumunda bile staj faaliyetlerinin denetmen öğretmenler tarafından devam edeceği bilgisi paylaşılıyor. Uzaktan eğitimde en önemli sorun olarak ise meslek lisesi öğrencilerinin uygulamalı derslerinin nasıl işleneceği konusu oluyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.