VGM İhtiyaç Sahiplerine 1037 TL Maaş Başvuru Formu Yayınladı

VGM İhtiyaç Sahiplerine 1037 TL Maaş Başvuru Formu Yayınladı

Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine 1037 TL maaş verecek. VGM 2021 yılında ihtiyaç sahiplerine vereceği maaş için başvuru formu yayınladı. Aylık 1037 TL maaş başvurularının nasıl yapılacağı açıklandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahiplerine vereceği 1037 TL maaş için başvuru formu yayınladı. VGM aylık maaştan faydalanacaklar için başvuruların nasıl yapılacağı açıklandı.

Açıklamaya göre ihtiyaç sahibi olan ailelere 2021 yılında 1037 lira maaş verilecek. "Vakıflar Genel Müdürlüğünce, vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla muhtaç aylığı bağlanmaktadır." İfadeleri kullanıldı.

Tüm duyurular için takip edin.

KİMLER MAAŞA BAĞLANIR

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada başvuruya ilişkin bilgiler, başvuru şartları "Annesi ya da babası olmayan muhtaç çocuklar ile % 40 ve üzeri engelli olan muhtaçlara aşağıdaki şartların tamamını sağlamaları halinde muhtaç aylığı bağlanır." ifadeleri ile şu şekilde duyuruldu:

Sosyal güvencesi olmaması,

Herhangi bir gelir veya aylığı bulunmaması,

Mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması,

Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi

BAŞVURU

Muhtaç aylığı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların başvuru formunu doldurması ve imzalaması, daha sonra engelli ise engel durumunu belirten sağlık raporunu da ekleyip ikamet ettiği şehirde bulunan Vakıflar Bölge Müdürlüğü 'ne şahsen ya da posta yolu ile göndermesi gerekmektedir.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

Muhtaç aylığı başvuru formu,

Engelliler için özrünü belirten sağlık kurulu raporu.

BAŞVURU FORMLARI

Muhtaç aylığı, engelli ve yetim başvuru formu linki

Yeni YOUTUBE kanalımız ve Facebook sayfamızdan tüm duyurulara ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum