WhatsApp Açıkladı: Söylentiler Doğru Değil Verileriniz Yüzde 100 Korunacak

WhatsApp Açıkladı: Söylentiler Doğru Değil Verileriniz Yüzde 100 Korunacak

WhatsApp’tan sonra dakika açıklaması ile söylentilere değinildi. Whatsapp söylentileri ele almak ve özel mesajlarınızı uçtan uca şifrelemeyle korumaya devam edildiğinden % 100 emin olmanızı istiyoruz açıklamasında bulundu.

WhatsApp sosyal medya hesabı Twitter üzerinden az önce duyurdu ve İngilizce olarak verilerin korunup korunmayacağına, 3. Şahıslara verilip verilemeyeceğine dair tüm detayları açıkladı. Haber detayımızda WhatsApp’ın gizlilik politikası ile ilgili 12 Ocak 2021 tarihi itibarıyla yayımladığı yeni sorular ve cevapları Türkçe olarak bulabilirsiniz.

WhatsApp’tan %100 Koruna Açıklaması

WhatsApp, Özel Mesajlarınızı Korur ve Korur.

WhatsApp özel mesajlarınızı göremez veya aramalarınızı duyamaz ve Facebook da göremez.

WhatsApp, herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişinin günlüklerini tutmaz.

WhatsApp paylaşılan konumunuzu göremez ve Facebook da göremez.

WhatsApp kişilerinizi Facebook ile paylaşmaz.

Mesajlarınızı kaybolacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

WhatsApp grupları gizli kalır.

Verilerinizi yükleyebilirsiniz.

whatsapp.jpg

WhatsApp Gizlilik Politikası Tam Metni

Gizlilik politikası güncellemesi, mesajlarınızın arkadaşlarınız veya ailenizle olan gizliliğini etkilemez açıklamasında bulundu. Gizliliğinizi nasıl koruduğumuz ve Facebook ile neler paylaşmadığını açıkladı.

İşte WhatsApp Gizlilik Politikası ve Facebook’la Paylaşılan-Paylaşılmayan Veriler

Yakın zamanda Gizlilik Politikamızı güncelledik ve çok sayıda düşünceli soru aldık. Bazı dedikodularla birlikte, aldığımız bazı genel soruları cevaplamak istiyoruz. WhatsApp'ı, insanların özel olarak iletişim kurmalarına yardımcı olacak şekilde oluşturmak için büyük çaba sarf ediyoruz.

Biz politika güncellemesi olduğu açık olmak istiyorum gelmez hiçbir şekilde arkadaş ya da aile ile mesajların gizliliğini etkiler. Bunun yerine, bu güncelleme isteğe bağlı olan ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlayan WhatsApp'ta bir işletmeye mesaj göndermeyle ilgili değişiklikleri içerir.

Kişisel mesajlaşmanızın gizliliği ve güvenliği

Özel mesajlarınızı göremeyiz, aramalarınızı duyamayız. Aynı şekilde Facebook da göremez: Ne WhatsApp ne de Facebook mesajlarınızı okuyamaz. WhatsApp üzerinden arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınızla yaptığınız aramaları duyamaz. Ne paylaşırsanız paylaşın, aranızda kalır. Bunun nedeni, kişisel mesajlarınızın uçtan uca şifreleme ile korunmasıdır. Bu güvenliği asla zayıflatmayacağız ve bağlılığımızı bilmeniz için her sohbeti açıkça etiketleriz.

Herkesin kime mesaj gönderdiği veya kimin aradığı ile ilgili kayıt tutmuyoruz: Geleneksel olarak mobil operatörler ve operatörler bu bilgileri saklarken, bu kayıtları iki milyar kullanıcı için tutmanın hem gizlilik hem de güvenlik riski olacağına inanıyoruz ve bunu yapmıyoruz.

Paylaşılan konumunuzu göremiyoruz ve Facebook da göremiyoruz: Konumunuzu WhatsApp'ta biriyle paylaştığınızda, konumunuz uçtan uca şifreleme ile korunur, bu da konumunuzu paylaştığınız kişiler dışında kimsenin göremeyeceği anlamına gelir.

Kişilerinizi Facebook ile paylaşmıyoruz: Bize izin verdiğinizde, mesajlaşmayı hızlı ve güvenilir hale getirmek için yalnızca adres defterinizdeki telefon numaralarına erişiyoruz ve kişi listelerinizi Facebook'un sunduğu diğer uygulamalarla paylaşmıyoruz.

Gruplar gizli kalır: Mesaj göndermek ve hizmetimizi spam ve kötüye kullanımdan korumak için grup üyeliğini kullanırız. Bu verileri reklam amaçlı Facebook ile paylaşmayız. Yine, bu özel sohbetler uçtan uca şifrelenmiş olduğundan içeriklerini göremeyiz.

Mesajlarınızı kaybolacak şekilde ayarlayabilirsiniz: Daha fazla gizlilik için, mesajlarınızı gönderdikten sonra sohbetlerden kaybolacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Verilerinizi indirebilirsiniz: Hesabınızda sahip olduğumuz bilgileri doğrudan uygulamanın içinden indirebilir ve görebilirsiniz. Bu Yardım Merkezi makalesinden daha fazla bilgi edinin .

Kurumsal mesajlaşma ve Facebook ile nasıl çalışıyoruz?

Her gün, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan, WhatsApp üzerinden her büyüklükteki işletmeyle güvenli bir şekilde iletişim kuruyor. İşletmelerle mesajlaşmayı seçerseniz, bunu daha kolay ve daha iyi hale getirmek istiyoruz. Bu özellikleri kullanan herhangi bir işletme ile iletişim kurduğunuzda WhatsApp içinde her zaman net olacağız.

Facebook barındırma hizmetleri: İşletmelerle mesajlaşma, aileniz veya arkadaşlarınızla mesajlaşmadan farklıdır. Bazı büyük işletmelerin iletişimlerini yönetmek için barındırma hizmetlerini kullanması gerekir. Bu nedenle işletmelere, müşterileriyle WhatsApp sohbetlerini yönetmek, soruları yanıtlamak ve satın alma makbuzları gibi yararlı bilgiler göndermek için Facebook'tan güvenli barındırma hizmetlerini kullanma seçeneği sunuyoruz.

Ancak bir işletmeyle telefonla, e-postayla veya WhatsApp aracılığıyla iletişim kursanız da, ne söylediğinizi görebilir ve bu bilgileri Facebook'ta reklam vermeyi de içerebilecek kendi pazarlama amaçları için kullanabilir. Bilgilendirildiğinizden emin olmak için, Facebook'tan barındırma hizmetlerini kullanmayı seçen işletmelerle yapılan konuşmaları açıkça etiketleriz.

Yeni ticaret özellikleri: İnsanlar, işletmelerden çevrimiçi olarak alışveriş yapabilmek istemektedir. Mağazalar gibi Facebook markalı ticaret özellikleriyle, bazı işletmeler mallarını doğrudan WhatsApp içinde sergileyecek ve böylece insanlar nelerin satın alınabileceğini görebilecek. Mağazalar ile etkileşime geçmeyi seçerseniz, alışveriş etkinliğiniz Mağazalar deneyiminizi ve Facebook ve Instagram'da gördüğünüz reklamları kişiselleştirmek için kullanılabilir. Bunun gibi özellikler isteğe bağlıdır ve bunları kullandığınızda size verilerinizin Facebook ile nasıl paylaşıldığını uygulamada anlatacağız.

Bir işletmeyi keşfetmek: Facebook'ta WhatsApp kullanarak bir işletmeye mesaj göndermek için düğmeli bir reklam görebilirsiniz. Telefonunuzda WhatsApp yüklüyse, o işletmeye mesaj gönderme seçeneğiniz olur. Facebook, Facebook'ta gördüğünüz reklamları kişiselleştirmek için bu reklamlarla etkileşim şeklinizi kullanabilir.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum