WhatsApp Geri Adım Attı! Gizlilik Politikası Devam Edecek Mi?

WhatsApp Geri Adım Attı! Gizlilik Politikası Devam Edecek Mi?

WhatsApp geri adım attı. WhatsApp gizlilik politikası devam edileceği iddia edildi. Tam açıklama yayınlandığı zaman metin halinde sunulacaktır. WhatsApp ve eski gizlilik politikasının devam edeceği bekleniyor.

WhatsApp geri adım attı ve eski gizlilik politikasının devam edeceği iddia edildi. Gizlilik politikalarında bir değişiklik olmayacağı belirtiliyor.Tam açıklama yayınlandığı zaman metin halinde sunulacaktır.

Sadece Whatsapp'ın yöneticilerinden birinin dün yaptığı bir açıklama var oda facebook ve whatsapp mesajlarını okumadığı,paylaşılmadiğı yönünde. Avrupa Birliğine uygulanan gizlilik kurallarının Türkiye içinde geçerli olacağı açıklama sonrasında bekleniyor.

Gizlilik politikasına göre neleri içeriyordu.

WhatsApp'ın 4 Ocak'ta güncellenen "Gizlilik İlkesi"ne uygulamanın resmi sitesinde de yer verildi. Sitede yer alan metinde, WhatsApp'ın Facebook şirketlerinin bir parçası olduğu vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

"Hizmetlerimizin yürütülmesi, sağlanması, iyileştirilmesi, anlaşılması, özelleştirilmesi, desteklenmesi ve pazarlanması amacıyla WhatsApp; hizmetlerimizi ne zaman yüklediğiniz, kullandığınız veya hizmetlerimize ne zaman eriştiğiniz dahil olmak üzere bazı bilgileri almak veya toplamak zorundadır.

Aldığımız ve topladığımız veri türleri, hizmetlerimizi nasıl kullandığınıza bağlıdır.

Hizmetlerimizi sağlamak için belirli bilgilere gereksinim duyarız ve bunlar olmaksızın hizmetlerimizi size sağlayamayız.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum