Whatsapp Güncellemeyi Savundu! Geri Adım Yok - 8 Şubat Son

Whatsapp Güncellemeyi Savundu! Geri Adım Yok - 8 Şubat Son

Whatsapp yöneticisi Will Cathcart güncelleme ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Whatsapp'tan gelen açıklamasa güncelleme konusunda geri adım atılmayacağı belirtilirken neden güncelleme konusunda ısrarcı olunduğu da açıklandı.

Son günlerde 8 Şubat 2021 itibarıyla Whatsapp’a gelen güncellemeye dair özellikle de gizlilik politikası ile ilgili kişilerden onay isteniyor. Konuyla ilgili olarak WhatsApp’ın başındaki isim Will Cathcart’tan önemli açıklamalar geldi ve takip eden süreçte neden güncellemeye gidildiği ve onay istendiğine dair gerekçeler açıklandı.

Will Cathcart açıklamasında WhatsApp oluşturma sürecinde gizlilik politikası güncellemesiyle ilgili bu hafta bir sürü tartışmayı takip ettiğini ve şu düşünceleri paylaşmak istediğini belirtti.

WhatsApp Geri Adım Atmamakta Kararlı

Cathcart açıklamasında özellikle “WhatsApp'ın ne kadar kararlı olduğunu paylaşmak istiyorum” paylaşımı yaparak geri adım atılmayacağını belirtti ve dünyadaki iki milyar insana özel iletişim sağlamaktır dedi. Özünde, uçtan uca şifreleme ile korunan sevdiklerinize mesaj gönderme veya çağrı yapma yeteneği olduğunu ve bunun değişmeyeceğini açıkladı.

whatsapp1.jpg

WhatsApp Şifreleme İle Özel Sohbet ve Aramaları Göremiyor

Uçtan uca şifreleme ile özel sohbetlerinizi veya aramalarınızı göremeyiz dedi ve bunu Facebook’da görülemeyeceğini açıkladı. Bu teknolojiye bağlı olduklarını ve onu küresel olarak da savunmaya kararlı olduklarını savundu.

İşte WhatsApp Yöneticisinin Açıklama Tam Metni

“Politikamızı şeffaf olacak ve isteğe bağlı kişiler arası özellikleri daha iyi açıklayacak şekilde güncelledik. Bunun hakkında Ekim ayında yazdık. Buna WhatsApp üzerinden ticaret ve insanların bir işletmeye mesaj gönderebilme yeteneği dahildir.

Bu güncelleme iş iletişimi ile ilgilidir ve WhatsApp'ın Facebook ile veri paylaşım uygulamalarını değiştirmediğini açıkça belirtmemiz önemlidir. İnsanların dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar arkadaşları veya aileleri ile özel olarak nasıl iletişim kurduklarını etkilemez.

whatsapp.jpg​​​​​​​

Herkes, birçok ülkede WhatsApp mesaj işletmelerinin ne kadar yaygın olduğunu anlamayabilir. Aslında, her gün yaklaşık 175 milyon kişi WhatsApp üzerinden bir iş hesabına mesaj gönderiyor ve daha fazlası bunu yapmak istiyor.

Başkalarıyla gizlilik konusunda rekabet halindeyiz ve bu dünya için çok iyi. İnsanlar nasıl iletişim kuracakları konusunda seçeneklere sahip olmalı ve sohbetlerini kimsenin göremeyeceğinden emin olmalıdır. Bazı hükümetler de dahil olmak üzere buna katılmayan insanlar var.

Sunduğumuz hizmetten gurur duyuyoruz ve olabildiğince çok kişiye özel, güvenli iletişim sağlamak için teknoloji ve uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulunduldu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum