Yamula Mansap Sulama Birliği Başkanlığı İşçi Alımı

Yamula Mansap Sulama Birliği Başkanlığı İşçi Alımı

Kayseri Yamula Mansap Sulama Birliği Başkanlığı işçi alacağını duyurdu. Başvuru son tarihi 08 Mayıs 2017 olarak belirtilmiştir. Noter huzurunda çekilecek olan kura ile belirlenecek olan alıma 2 kişi istihdam edilecektir.

İlana başvuracak adaylar iş kur ilan 00003739622 numarası ile başvuracak olup son başvuru tarihi 8 Mayıs 2017 olarak açıklanmıştır. Bu ilana başvuracak adaylar kişisel durumu normal olanlarla birlikte TMY ( Terörle Mücadelede Yaralanan ) olanlar da başvurabilir. İş kur profil statüsü aktif olmayanlar iş başvurusunda bulunamazlar.

Çiftçi (Tarla Ürünleri) (Zirai Sulamacı) 2 kişi işçide aranacak şartlar : En Az İlkokul mezunu olması, Sulamacı mesleği belgesi olması ve B sınıfı sürücü ehliyetine sahip olması gerekmektedir. Çalışma adresi Sulama Birliği Sulama Sahası, İli, İlçesi ve köyleri olarak açıklanmıştır.

Alınacak personel Kuraya tabi olan işgücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilir. Kurada ismi çıkan kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından iadeli taahhütlü olarak adaylara bildirilecektir.

Noter Huzurunda Kura Çekimi 16 Mayıs 2017 tarihinde Saat 10: 00 ile 11:00 arasında Kayseri Yamula Mansap Sulama Birliği Başkanlığı Hizmet Binası Toplantı Salonunda Yapılacak. 08 Mayıs 2017 tarihine Kadar İstenen Belgeyi teslim edilmesi gerekmektedir.

Taleple ilgili olarak 4857 Sayılı İş Kanun Hakları geçerli olacaktır. Alınacak personeller Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında tüm başvurular noter kurasına alınarak açık iş sayısının 3 katı asil, açık iş sayısının 3 katı yedek noter kurası çekilmek suretiyle mevzuat kapsamında alımlar gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda müracaat eden adayların tamamı düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı; kura veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.