Yardım Programı Başladı! Sosyal Yardım Sorgulaması Nasıl Yapılır

Yardım Programı Başladı! Sosyal Yardım Sorgulaması Nasıl Yapılır

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tam kapanma süreci ile birlikte 2 Milyondan fazla haneye Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi yardımı yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK yaptığı açıklamada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları (SYDV) tarafından tespit edilen 2 milyondan fazla haneye yardım yapılacağını belirtti.

Bakan Yanık açıklamasında; "Bir önceki Sosyal Destek Programımızın başvurularını e-Devlet üzerinden almıştık. Daha önce e-Devlet üzerinden başvurmuş ve ihtiyaç sahibi olduğu SYDV'lerimiz tarafından tespit edilmiş 2 milyonu aşkın haneye, hane başı 1100 lira tutarında 'Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı' ödemesi gerçekleştireceğiz." Dedi.

Başvuru nasıl yapılıyor?

1100 TL yardım başvurusu e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre belirli günlerde yapılıyor.

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;

"0" olanlar - Pazartesi

"2" olanlar - Salı

"4" olanlar - Çarşamba

"6" olanlar - Perşembe

"8"olanlar - Cuma günlerinde başvuru yapıyor.

Hafta sonu günleri olan cumartesi ve pazar günleri sınırlama bulunmuyor ve herkes başvurusunu yapabiliyor.

Ödemeler nasıl yapılacak?

Bakanlık tarafından yapılacak olan destek ödemelerinin, daha önce e-Devlet başvurularında banka hesap bilgisi bulunan kişilerin banka hesaplarına, başvurularında banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT kartlarına yapılacağı ifade edildi.

Hem banka hesap bilgisi bulunmayan, hem de PTT kart kullanmayan kişilerin ise destek ödemeleri, Ramazan Bayramı'na kadar konutlarına teslim edilecek.

Sosyal yardım sorgulaması nasıl yapılır?

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı hak sahipliği durumu e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden kontrol edilebilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum