Yargıtay Başkanlığı 95 Personel Alımı

Yargıtay Başkanlığı 95 Personel Alımı

Yargıtay Başkanlığı 95 Personel alacağını 18 Kasım 2016 da yayınladı. Yapılan açıklamaya göre başvuru son 25 Kasım 2016 tarihi olarak duyuruldu.

Yargıtay Başkanlığının alacağı 95 personelin 60 kişisi zabıt katibi (Memur) ünvanıyla, 20 kişisi destek personeli (Şoför) ünvanıyla ve 15 kişi Hizmetli ünvanıyla olmak üzere toplam 95 kişi istihdam edilecektir. Başvurular Elektronik ortamda 21 Kasım 2016 ile 25 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Posta yoluyla ve diğer yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Ankara iş ilanları kariyer.

Tüm Kadrolar için Genel Şartlar: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıması, Askerlikle ilişiği olmaması, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, başvurunun son günü olan 25 Kasım 2016 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir. Doğum tarihi 25 Kasım 1981 ve sonrası olanlar başvurabilecektir. Lisans ve önlisans mezunları için 2016 KPSS’ye girmiş olmak, ortaöğretim mezunları için 2014 KPSS’ye girmiş olmak ve KPSS’den en az 70 puan almış olmak. Lisans mezunları için KPSS P3, önlisans mezunları için KPSS P93, ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir.

Zabıt Katipliği alımı için: Lisans düzeyinden 20, Önlisans düzeyinden 20, Lise düzeyinden 20 kişi olmak üzere toplam 60 personel alınacaktır. Zabıt Katibi için: en az lise veya dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı (En az 120 saat) veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak. 

Şoför alımı için: Lisans düzeyinden 5, Önlisans düzeyinden 10, Lise düzeyinden 5 personel alınacaktır. E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak şart.

Hizmetli alımı için: Lisans düzeyinden 2, Önlisans düzeyinden 3, Lise düzeyinden 10 personel alınacaktır. En az lise veya dengi okul mezunu olmak şart.

Zabıt Katibi İlan Kılavuzunu incelemek için Tıklayınız.
Şoför İlan Kılavuzunu incelemek için Tıklayınız.
Hizmetli İlan Kılavuzunu incelemek için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
8 Yorum