Yargıtay En Az İlköğretim 493 Personel Alımı Ne Zaman Bitecek

Yargıtay En Az İlköğretim 493 Personel Alımı Ne Zaman Bitecek

Yargıtay Başkanlığına 2021 yılı kamu personeli memur ve işçi alımları başvuru ilanları yayımlandı. Yargıtay personel alımlarına kimler başvuru yapabilir? Detaylar haberimizde.

Yargıtay Başkanlığı sözleşmeli ve işçi statülerinde 493 kadroya yeni kamu personeli alımları başvuruları sona eriyor. 11 Haziran'da sona erecek Yargıtay personel alımları başvuru kontenjanları ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık. İşte Yargıtay kamu personeli alımları başvuruları ve tüm detaylar:

493 KAMU PERSONELİ ALIMI KONTENJANLARI

100 zabıt katibi alımı, 32 koruma ve güvenlik görevlisi alımı, 13 çözümleyici, 7 programcı, çeşitli branşlarca 43 teknisyen ile çeşitli branşlarda 16 tekniker alımı ve 1 kameraman alımı olmak üzere 212 memur alınacak. Ayrıca 2 de bilişim personeli alımı yapılacak. Sürekli işçi alımları için ise 279 kontenjan ayrıldı.

BAŞVURU SÜRECİ

212 Memur alımı için adaylar başvurularını 11 Haziran tarihine kadar e-Devlet internet sitesi üzerinden yapmaları gerekiyor. 2 sözleşmeli bilişim personeli alımı ise 21-25 Haziran tarihlerinde yine e-Devlet üzerinden olacak. 279 kamu işçisi alımı ise 11 Haziran'a kadar İŞKUR üzerinden yapılabilecektir.

212 MEMUR ALIMI GENEL ŞARTLARI

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak,

 Başvuru tarihi itibariyle18 yaşını tamamlamış olmak,

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak,

Zabıt Katibi, Çözümleyici, Programcı, Teknisyen, Tekniker, Kameraman pozisyonlarına başvuracak adayların başvurunun son günü olan 11.06.2021 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak,

Koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonuna başvuracak adayların başvurunun son günü olan 11.06.2021 tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 11.06.1991 ve sonrası olanlar müracaat edebilir.)

2020 yılı KPSS(B grubu) sınavına girmiş olmak ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Zabıt katibi ve koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonu için en az 70 puan almış olma şartı aranacaktır.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,

Kamu kurum ve kuruluşlarında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içerisinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etme sebebiyle herhangi bir Kurumca sözleşmesi feshedilmemiş olmak,

Sözleşme dönemi içerisinde 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmiş olanlar, fesih tarihinden itibaren bir yıldan önce tekrar sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilemezler.

279 İŞÇİ ALIMI GENEL ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Sınavın son başvuru tarihi itibariyle18 yaşını tamamlamış olmak,

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,(yapılmış, tecilli veya muaf olmak)

Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan(bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu sonuçlanmak,

İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum