Yargıtay Memur Alımı Başvuru Sonucu 1.510 Aday Belirleniyor! Sınav Aşamaları

Yargıtay Memur Alımı Başvuru Sonucu 1.510 Aday Belirleniyor! Sınav Aşamaları

Yargıtay Başkanlığına 151 kamu personel alımı başvuruları tamamlandı. Adaylar sözlü ve uygulamalı sınav adaylarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. İşte tüm süreç ve detayların yer aldığı haberimiz.

151 koruma ve güvenlik görevlisi, mübaşir, mütercim tercüman, şoför, hizmetli alımı ile farklı branşlarda teknisyen alımı için başvurular geçtiğimiz hafta tamamlanmıştı. Adaylar başvuru sonucu 1510 adayın ne zaman belirleneceğini ve sınav aşamalarını araştırıyor. İşte süreç ve tüm detaylar.

Yargıtay 151 memur alımı başvuru sonucu 1.510 aday

Başvuruları tamamlanmasından sonra şimdi sıra başvuruların incelenmesine geldi. Başvuru şartlarını sağlayan adaylar KPSS puanlarına göre sıralanacak, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanılarak, 10 katı “1.510” aday belirlenecek. Uygulama veya sözlü sınava çağrılacak.

Başvuru sonuçları nerede açıklanacak?

Başvuru sonuçları ile uygulama veya sözlü sınava çağrılacaklar Başkanlığı internet sitesinde ilan edilecek ve Kariyer kapısı üzerinden görüntülenebilecektir. Sonuçlara dair detaylar geldikçe İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri bilgilendireceğiz.

Yargıtay sözlü ve uygulama sınavları nasıl olacak?

Destek Personeli (Şoför) pozisyonu için araç kullanma ve mesleki bilgiyi ölçer nitelikte uygulama sınavı yapılacaktır.

Teknisyen pozisyonları için mesleki uygulama ve mesleki bilgiyi ölçer nitelikte uygulama sınavı yapılacaktır.

Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır. Uygulama sınavında 50 ve üzeri puan alan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır.

Tüm pozisyonlar için sözlü sınavı yapılacaktır. Sözlü sınav konuları, sınav ilanında yer alan tüm pozisyonlar için; atama yapılacak pozisyonun gerektirdiği Mesleki Bilgi 30, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 15, Genel kültür 15, Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20, Özgüveni, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu 20 puan olarak belirlenmiş olup, değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır. Adayların sözlü sınavda başarılı sayılabilmeleri için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almaları gerekiyor.

Başvuru sonuçları açıklanınca hemen aşağıdaki internet sitemizden, sosyal medya hesaplarımızdan ve mobil uygulamalarımızdan öğrenebilirsiniz. İşte tüm sınav detaylarını ayrıca inceleyebileceğiniz kılavuz:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/yargitay-baskanligi-personel-alimi.pdf

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum