Yarın Okullar Tatil mi Belli Oldu 20 İlde Kar Tatili

Yarın Okullar Tatil mi Belli Oldu 20 İlde Kar Tatili

3 Aralık 2016 Gecesinde Valilikler Ardı Ardına 4 Aralık 2016, Bazıları 5 Aralık 2016 Dahil Okulların Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle Tatil Edildiğini Duyurdu. İşte Yılın İlk Kar Tatili Olacak Yerlerin Tamamı.

Yurdun büyük bir çapında meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana gelmektedir. Birçok yerde yolların kapanması ile beraber akıllara yarın okullar tatil mi sorusunu getirdi. Evet, şu ana kadar 20 İl Valiliği tatil kararını açıklamış durumda. Okulların tatil olduğu İller ve tatil tarihlerini sizler için bir araya getirdik.

Bartın’da 2 gün, ilk ve orta dereceli okullara tatil edildi. Muş İlinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenci ve öğretmenlere 1 gün. Siirt ilinde ise köy okulları ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullara 1 gün tatil edildi.

Kırklareli il genelinde okullar 1 gün tatil edildi. Rize ilinde eğitime 1 gün ara verildi. Trabzon ilinde eğitime Sürmene, Hayrat, Çaykara, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerinde 4 Ocak Pazartesi, Of ilçesinde ise 4-5 Ocak'ta 2 gün ara verildiği bildirildi.

Tekirdağ ilinde Süleymanpaşa, Çerkezköy, Kapaklı, Çorlu, Ergene, Saray, Hayrabolu, Malkara ve Muratlı ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiğini duyurdu.

Ordu ilinde 4 Ocak Pazartesi günü Çamaş, Çatalpınar, Fatsa, Gülyalı, Kabadüz, Korgan ve Perşembe ilçelerinde 1 gün tatil edildi. Artvin ili Borçka, Arhavi ve Hopa ilçelerinde 4 Ocak Pazartesi eğitime ara verildiği bildirildi.

Samsun Alaçam, Ayvacık, Bafra, Çarşamba, 19 Mayıs, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme ve Yakakent ilçelerinde okullar 04 Ocak Pazartesi günü eğitime ara verildi.

Şırnak ili genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği, engelli ve hamile memurların bir gün idari izinli sayılacağı bildirildi.

Edirne il merkezi ile ilçelerde, taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime bir gün ara verildiği duyuruldu. Van il genelinde 4 Ocak 2016 pazartesi günü tüm okulların tatil edildiği bildirildi. Giresun ilinde eğitime 1 gün ara verildi. Bitlis ilinde okullar bir gün tatil edildi.

Mardin ilinde Artuklu, Savur, Dargeçit ve Ömerli'de 2 gün, Midyat, Mazıdağı ve Derik ilçelerinde ise 1 gün eğitime ara verildiğini açıklandı. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelinde valilikçe idari izinli sayılacakları belirtildi.

Zonguldak ilinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Kastamonu ili Abana, Cide, İnebolu ilçelerinde yarın Bozkurt, Şenpazar, Çatalzeytin ilçelerinde ise 4-5 Ocak'ta tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verildi. Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda 2 gün tatil edildi.

Batman ili Sason ilçesinde eğitime iki gün ara verildiği bildirildi. Sinop il merkezi ile Ayancık, Türkeli, Gerze ve Erfelek ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. Sinop Üniversitesinde 4 Ocak 2016 tarihli sınavları ertelendiği bildirildi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.