Yaşlı Çiftin Acısı Mutluluğa Dönüştü

Yaşlı Çiftin Acısı Mutluluğa Dönüştü

Kütahya’da 8 ineğinden 5’ine yıldırım çarpması sonucu 5’ini de kaybeden yaşlı çift gözyaşlarına hakim olamamış ve bu konuya herkes çok duygulanmıştı.

Kütahya’da yaşanan yıldırım çarpması sonrası 66 yaşındaki Hüseyin Girkin ile 62 yaşındaki Fatma Girkin’in 8 ineğinden 5’i ölmüştü. Daha sonra bu olay sosyal medyaya düştü ve Türkiye bu yaşlı çifte sahip çıktı.

Bu olayın sosyal medya üzerinden duyurulması üzerine birçok kişi Kütahya Valiliği’ni arayarak yardım edebilecekleri hesap numarası istedi. Kütahya Valiliği de bu duruma el atarak yaşlı çiftin evini ziyaret etti. Kütahya Vali Yardımcısı Yüksel Kara, yaşlı çifti ziyaret ederek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın bünyesinden 3 bin lira yaşlı çifte verileceğini açıkladı.

Yardımlar valiliğin yardımıyla son bulmadı. Burdur’da ikamet etmekte olan hayvancılık şirketi sahibi Mustafa Kaya da 3 adet düve hediye etti. Düveler, yaşlı çiftin oğulları Ahmet Girkin’e teslim edildi. Tekrardan ineklerine kavuşan yaşlı çift bu konuda çok mutlu olduklarını ve Allah’a şükrettiklerini dile getirdi. Ahmet Girkin de hayırsever vatandaşa Allah razı olsun diyerek mutlu olduğunu ifade etti.

Son günlerce yaşanan acı olaylardan sonra Türkiye’nin hala birlik olduğunu gösteren bu olay bir nebze olsun yüzümüzü güldürdü.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.