Yeni 6.000 Bekçi Alımı Geliyor! Önemli Usul ve Esaslar Bugün Yayımlandı

Yeni 6.000 Bekçi Alımı Geliyor! Önemli Usul ve Esaslar Bugün Yayımlandı

2023 yılı çarşı ve mahalle bekçiliği için yeni 6.000 kadroya başvurular beklenirken bugün resmi gazetede önemli usul ve esasları içeren yönetmelik yayımlandı. İşte detaylar, yeni esaslar ve talepler.

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM kadroları için yeni 6.000 bekçi alımı için geri sayım başladı. Bugün yayımlanan yönetmelikle ÇARŞI ve MAHALLE BEKÇİLİĞİ için usul ve esaslar 2023 yılı için belirlendi. Yeni bekçilik başvuruları öncesi tamamlanan yönetmelikle bekçilerin çalışmalarına dair tüm detaylar yeniden düzenlendi. İşte detaylar.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği

5 Nisan 2023 tarihli ve 32154 sayılı resmi gazetede “Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Çalışma Usul ve Esasları ile Kıyafetlerine Dair Yönetmelik” yayımlandı. Bu yönetmelik çarşı ve mahalle bekçilerinin çalışma usulleri, kıyafet ve teçhizat ile görevleri sırasında uymak zorunda oldukları usul ve esasları düzenlemektedir. Haberimizin en altında yönetmelik tam metnine tüm detaylara ayrıca erişim sağlayabilirsiniz.

6.000 bekçi alımı geliyor

Yeni usul ve esaslardan sonra adaylar 2023/1 bekçilik başvurularına odaklandı. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği çarşı ve mahalle bekçisi alımı için Nisan ayında başvuru ilanı yayımlanması bekleniyor. Öte yandan adayların şartlarla ilgili de talepleri yer alıyor.

Bekçilik başvuru şartları esnetilsin

Adaylar özellikle askerlik şartının polis alımlarında olduğu gibi değiştirilmesini ve kaldırılmasını talep ediyor. Bekçi alımlarında yer alan diğer bir husus da yaş şartı. Adaylar yaş şartının esnetilerek en az 35-40 aralığında olmasını bekliyor. Sizler de HEMEN bu haberimize bekçilik başvuruları, talepler ile ilgili konuyu gündemde tutmak adına YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ yazabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
98 Yorum