Yeni Dönem PÖH Alımında Lise Mezunları Başvurabilecek Mi

Yeni Dönem PÖH Alımında Lise Mezunları Başvurabilecek Mi

19. Dönem Polis Özel Harekat alımına lise mezunu adayların başvuruları kabul edilmişti. 19. Dönem öncesi Polis Özel Harekat alımlarında ise lisans mezunu adayların başvuruları kabul edilmişti. Peki 21. Dönem Polis Özel Harekat alımı için şartların nasıl o

Sosyal medyanın ve haber sitelerinin desteğiyle birlikte 19. Dönem Polis Özel Harekat alımlarına lisans mezunları dışında lise ve ön lisans mezunları da başvuru yapabilmişti.

Lise ve ön lisans mezunlarının da başvuru yapmasıyla 300 bine yakın Polis Özel Harekat başvurusu alındı. Açılan kontenjan sayısı ise 10 bin idi.

10 bin polis özel harekat alımında lise, ön lisans ve lisans mezunu adayların başvuruları kabul edilirken adayları en zorlayan şart yaş şartı oldu. Binlerce aday yaş şartına takıldığından dolayı, polis özel harekatlığı çok istemesine rağmen başvuru yapamadı.

21. Dönem Polis Özel Harekat alımlarına da henüz resmi bir açıklama gelmese de yine lise ve ön lisans mezunu adayların başvurularının kabul edilmesi beklenmektedir.

Fakat “Yaş şartında bir değişiklik yapılır mı?” henüz resmi bir açıklama gelmemiştir. 19. Dönem Polis Özel Harekat alımlarında yaş şartı 28 yaşından gün almamış olarak belirtilmiştir. 21. Dönem Polis Özel Harekat alımları için mezuniyet ve yaş şartı ile ilgili resmi kaynaktan gelen bir bilgi bulunmamaktadır.

Polis Özel Harekat alımları için imza kampanyası da devam etmektedir. Konur Demirci tarafından başlatılan imza kampanyasına destek gün geçtikçe artmaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.