YGS Sınavı Soru ve Cevapları Tartışma Platformu

YGS Sınavı Soru ve Cevapları Tartışma Platformu

12 Mart 2017 tarihinde yapılan YGS Sınavının ardından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından duyuru yayımlandı. ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruya göre YGS soru ve cevapların açıklandığını açıkladı. YGS Temel soru kitapçığı ve Cevap anahtarı

Yüksek öğretime geçiş sınavının temel soru ve kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından yayınlanarak kamuya ve sınava giren öğrencilerin bilgisine sunulmuştur.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından geçmiş yıllarda sınavın başlamasından sonra ilk 15 dakika sınava giriş hakkı tanınmaktaydı. Ancak bu yıl 1 dakika geç kalan öğrenciler mağdur edildi. Umarız bundan sonra böyle bir mağduriyet bir daha olmaz.

Yüksek Öğretime Geçiş sınavına giren adaylar bu yıl soruların zorluğundan yakındı özellikle matematik ve türkçede bir çok şaşırtma sorusunda yanıldığını aktardı.

81 ilde gerçekleştirilen Yüksek Öğretime Geçiş sınavında ter döken 2 Milyon 265 Bin aday soru ve cevapları merakla bekledi. Sorulara verilen cevapları tartışmaya açıldı. 

YGS sınavına giren kardeşlerimiz için soru ve görüşlerinizi rahatlıkla yazabilirsiniz. Sorular ve cevapları bakımından zor mu kolay mı tartışmaya açıktır.

Yüksek Öğretime Geşiç Sınav Soru ve Cevapları için ÖSYM resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.