YGS Sınavına Girecek Adaylar ÖSYM’den Önemli Duyuru

YGS Sınavına Girecek Adaylar ÖSYM’den Önemli Duyuru

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi 12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan YGS sınavı için girecek olan adayların İçişleri Bakanlığı Nüfus Genel Müdürlüğü tarafından yeni çipli kimlik kartlarına ilişkin, her hangi bir sorunla karşılaşmaması için önemli..

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi  12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan YGS sınavı için girecek olan adayların İçişleri Bakanlığı Nüfus Genel Müdürlüğü tarafından yeni çipli kimlik kartlarına ilişkin, her hangi bir sorunla karşılaşmaması için ÖSYM Başkanlığından önemli duyuru yayınlanmıştır.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni çipli kimlik kart yenilemesi yapan adaylara duyurusudur. Yeni çipli kimlik kart başvurusunda bulunan adayların bilindiği üzere 15 günlük süresi bulunmakta. Ancak yeni çipli kimlik kartlarının basımında veya postada gecikmesi halinde 15 günlük süre geçmekte ve kimlikler eline ulaşmadığından adaylar mağduriyet yaşama olasılığı yüksekliğinden dolayı bu zamanı uzattık.

Yeni çipli kimlik kartlarının gecikmesi halinde eski soğuk damgalı ve fotoğraflı kimlik kartı YGS sınavında geçerli olacaktır. 12 Mart 2017 Pazar günü yapılacak YGS sınavına öncelikli olarak fotoğraflı ve soğuk damgalı kimliğine bakılacak. Eğer yeni kimlik kartı başvurusunda kimliğini Nufus Müdürlüğüne teslim etmiş olmaları halinde ise Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından geçici kimlik kartı olması halinde sınava girebilecektir.

ÖSYM’ nin bu açıklaması ile 2 Milyonunun üzerinde yeni kimlik kartlarına rekor düzeyde başvuru yapıldığından ve bu konu haberlere konu olması, sebebi ile bir çok YGS sınavına girecek adayların eski kimlik kartının geçerliliğinin bitmesi söylentileri üzerine yapılmıştır. Yakın zamanda YGS sınav giriş belgelerini yayınlayacağız. 12 Mart 2017 YGS sınavı 10:00” da başlayacak olup 12:40’ ta sona erecektir.

Toplamda 160 dakika sürecek olan sınavda ÖSYM Başkanlığı olarak adayların mağdur edilmemesi için koordineli bir şekilde İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü ile çalışmakta olup hiçbir şekilde mağduriyet yaşanmaması için gerekli önlemleri almıştır. YGS’ ye girecek adaylar sadece derslerine odaklanmalıdır, denildi.
 Üniversite hayali ile yola çıkan adaylarımıza ÖSYM Başkanlığı olarak sınavlarda en kalbi duygular ile başarılar diler, umarız istedikleri bölümleri kazanırlar.

Burada öğrencilerimizin yapması gereken heyecana kapılmamaları ve bildiği soruyu önceliğe alıp yapmalı. Ayrıca anne ve babalar sınav tarihine yakın olduğundan öğrencilerimizi biraz daha rahat ders çalışma ortamları hazırlamalı ve motive edilecek güzel sözler ile destek olunmalı, dedi.

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.