YGS’ye 25 Gün Kala Adayların Dikkat Etmesi Gereken Püf Noktaları

YGS’ye 25 Gün Kala Adayların Dikkat Etmesi Gereken Püf Noktaları

İki Milyon üzerinde öğrencinin katılacağı, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 13 Mart 2016 Pazar Günü yapılacak. Adaylar uzun bir hazırlık aşamasından sonra, YGS için geri sayıma başladı.

İki Milyon üzerinde öğrencinin katılacağı, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 13 Mart 2016 Pazar Günü yapılacak. Adaylar uzun bir hazırlık aşamasından sonra, YGS için geri sayıma başladı. YGS’ye son 25 gün kala, öğrencilerin dikkat etmesi gereken püf noktalarını, siz değerli okuyucularımız için, Sebat Eğitim Kurumları Rehberlik Servisi ile röportaj yaptık.

Sebat Yayınlarının 2016 YGS provası için hazırladığı, Türkiye Geneli 28 Şubat 2016 Pazar Günü yurt genelinde yapılacak olup, yapılacak olan sınavın online ve çözümlerine sitemizin sınav bölümünden tüm adaylar ulaşabilecek. Bu sınava giremeyen adaylarında sitemizden online denemeye bakarak YGS öncesi bu denemeyi çözmeleri yerinde olacaktır.

Sebat Eğitim Kurumlarının Rehberlik Servisinden edindiğimiz bilgilere göre adayların son 25 gün içerisinde yapması gereken işler konusunda hatırlatmalarda bulunmak istedik. Adayların son 25 gün içerisinde yapması gerekenleri üç öğrenci profili için ayrı ayrı analiz eden Sebat Eğitim Kurumları Rehberlik Servisi  şu açıklamalarda bulundu: Konu eksiği olmayan öğrencilerin, okullarında işlenen LYS konularını da iyi bir şekilde soru çözümü ile tekrar edip, günde en az 1 YGS denemesi çözerek, son 10 gün kala adayların günde birkaç deneme çözerek hazırlanmaları tavsiye edilirken, sınav tarihine kadar konu eksiği tamamlanabilecek öğrencilerin öncelikle eksik konularını tamamlamalı ve sınava 10 gün kala günde birkaç deneme sınavı çözerek hazırlıklarına devam etmeli, bir çok konu eksiği olan adayların ise; öncelikle sınavda çok soru çıkan konuları belirleyip ve bu konuları bitirip sınava birkaç gün kala birkaç deneme sınavı çözerek hazırlıklarını tamamlamalarının doğru olacağı söylenirken; sınava gidecek adayların bu 25 gün içerisinde hiçbir olumsuz düşünce zihinlerini bulandırmamaları, bunun yerine özellikle de iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğine inanan adayların bu sınavda çok iyi bir derece yakalayacaklarına inanmaları adayların başarısını olumlu yönde etkileyeceği bildirildi.

Sınav günü nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda da Sebat Eğitim Kurumları Rehberlik Servisinin tavsiyelerini ilerleyen günlerde sitemizde bulabileceksiniz. 13 Mart 2016 Pazar Günü yapılacak YGS’nin sonuçları 25 Mart 2016 Cuma Günü açıklanacağı daha önce ÖSYM tarafından ilan edilmişti.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.