Yılbaşı Tatili Uzatılıyor 31 Aralık 2015 Tatil Olacak mı?

Yılbaşı Tatili Uzatılıyor 31 Aralık 2015 Tatil Olacak mı?

Tüm Kamu Personeli, Memur, Asker, Sağlık Personeli, Öğretmen ve Öğrencilerin Merakla Beklediği Soru Cevabını Buluyor. Yılın Son Günü Olan 31 Aralık 2015 Perşembe Yarım Gün 1 Ocak 2016 Tam Gün Tatil Olması Bekleniyor.

Turizm gelişimi açısından Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından geçtiğimiz yıl birçok tatil kararına imza atmıştı. Farklı dönemlerde tatil kararları veren Davutoğlu’nun verdiği kararları kamu personeli alımı olarak sizler için bir araya getirdik.

Geçtiğimiz yıl 1 Ocak 2015 tarihinin Perşembe günü olması nedeniyle 2 Ocak tarihini de tatil edilmesi kararı verildi. Başbakanlık tarafından yapılan açıklama ile 2015 yılbaşı tatili 4 gün olarak uygulanmıştı.

Ramazan bayramı ilk günü Cuma, ikinci günü cumartesi, üçüncü günü Pazar resmi tatil günleri idi. Başbakanlıktan yapılan açıklama ile 16 Temmuz 2015 Perşembe günü tatil ilan edilmiş ve Ramazan bayramı tatili 4 gün olarak uygulandı.

Kurban bayramı ilk günü Perşembe günü olması sebebiyle toplam 4 buçuk gün resmi tatildi. 21 Eylül 2015 tarihinden itibaren Başbakanlık tarafından 2 buçuk gün tatil ilan edilmesi ile beraber Kurban bayramı tatili 9 gün oldu.

Son olarak 28 Ekim 2015 Çarşamba yarım gün, 29 Ekim 2015 Perşembe tam gün resmi tatildi. 30 Ekim 2015 Cuma günü Davutoğlu tarafından ilan edilmesi ile beraber 4 buçuk gün tatil olmuştu.

Milyonlarca memur, öğretmen ve öğrencinin beklediği soru ise yılbaşı tatili kaç gün olacak. 1 Ocak 2016 Cuma günü resmi tatil. 1 Ocak Cuma, 2 Ocak Cumartesi, 3 Ocak Pazar olmak üzere toplam 3 gün resmi tatil. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçen yıl olduğu gibi benzer bir karar vererek tatili uzatması bekleniyor. Konu ile ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı. 31 Aralık 2015 tam gün mü yoksa yarım gün mü tatil olacak bu sorunun cevabı açıklandığı anda sizlere sunacağız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.