YSK Mülakatla Kadrolu 107 Memur Alımı Belli Oldu

YSK Mülakatla Kadrolu 107 Memur Alımı Belli Oldu

Yüksek Seçim Kurulu bünyesinde merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/A maddesi (Kadrolu) gereğince istihdam edilmek üzere kadrolu 107 Devlet Memuru alımı gerçekleştirilecektir. İş Başvuru aşamaları...

YSK bünyesinde istihdam edilecek Taşra teşkilatında görev alacak Zabıt Katibi ve Teknisyen ünvanlarında Merkez teşkilatı için Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Hizmetli, Şoför, Bekçi, Sekreter ve Teknisyen Ünvanlarında Memur alımı gerçekleştirilecektir. 

YSK Memur Alımı Başvurusu Şahsen mi Yapılacak?

Hayır. YSK memur alımı başvuruları e devlet üzerinden Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmetleri veya Kariyer Kapısı internet adresi üzerinden elektronik ortamda iş başvurusunda bulunabileceklerdir.

Memur Alımı Başvurusu Hangi Tarihlerde Yapılabilir?

YSK memur alımı için iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar iş başvurularını 23 Ekim 2023 tarihi pazartesi günü saat 10:00 dan itibaren gerçekleştirebileceklerdir. Devlet Memur alımı son başvuru tarihi ise 31. Ekim 2023 Salı günü Saat 23:59’ a kadar başvuru yapılabilecektir. Farklı İş Başvuruları kabul edilmeyecektir.

YSK Devlet Memuru Alımı Başvuru Belgeleri Neler?

Yüksek Seçim Kurulu Merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere Devlet Memuru alımı için başvurular elektronik ortamda yapılacağı için adaylar iş başvurusu esnasında herhangi bir belge getirmeyeceklerdir.

Devlet Memuru Alımı Başvuruları Nasıl Değerlendirilecektir?

Adaylar KPSS puan türüne göre en yüksek puan alan adaydan başlayarak sıralanacak ve toplam kadro sayısının 5 katı kadar aday mülakat işlemine davet edilecektir. Sözlü sınavda Meslek bilgi düzeyi 50 puan Atatürk İlkeleri ve İnkılap tarihi 15 puan, Genel kültür düzeyi 15 puan ve Özgüven, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, temsil kabiliyeti, bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20 puan olmak üzere değerlendirme yapılacaktır. Adaylar 100 puan üzerinden en az 70 puan alan adaylar başarılı sayılacaktır.

YSK Kimler Memur Alımına Başvuru Yapabileceklerdir?

Yüksek Seçim Kurulu Devlet Memuru Alımı İçin Lisans mezunları için KPSS P3, Ön Lisans Mezunları KPSS P93 ve Ortaöğretim Mezunları için KPSS P94 Puan türünde en az 70 puan almış olan adaylar başvuru yapabileceklerdir.

Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Zabıt Katibi, Hizmetli, Şoför ve Bekçi kadrolarına atanabilmek için en az lise ve dengi okul mezunu olmak.

Sekreter kadrolarına atanabilmek için en az Yüksekokul sekreterlik ve büro yönetimi bölümü programlarından birinden mezun olmak.

Teknisyen kadrolarına atanabilmek için lise ve dengi okulların bilişim teknolojileri bölümü veya elektrik elektronik teknolojisi alanından birinden mezun olmak.

Şoför Alımı için en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Adayların tamamı için ayrıca başvuru kılavuzunda belirtilen genel başvuru şartlarına haiz olmak başvuru yapılabilmesi için gerekli şartlarındandır. İşte Başvuru Kılavuzu.

YSK Devlet Memuru Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.