YTB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı

YTB Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı İçin Sınavı İlanı Yayınlandı. Yapılan Açıklamaya Göre Başkanlık Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere, yapılacak söz

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından Başkanlık Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nda tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere, yapılacak sözlü yarışma sınavı ile 3 (üç) adet Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacağı açıklandı.

Giriş sınavı başvuruları, 05 Mayıs 2017 tarihine kadar şahsen veya posta yoluyla T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Oğuzlar Mah. Mevlana Bulvarı No: 145 P.K: 06520 Balgat - ANKARA – TÜRKİYE adresine yapılması gereklidir.

Başvuru için aranan genel şartlar: Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları haiz olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış, askerliğe ilişkin yükümlülüğünü yerine getirmiş veya sınav tarihi itibari ile en az bir sene daha askerliğini tehir etmiş olmak şart.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği, istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Talep edilmesi halinde, sertifika istenmeyen ancak bilgi sahibi olması beklenilen konularda daha önce çalışılan işyerlerinden ilgili konuda çalıştığını gösterir referans mektubu getirmek, daha önce Kurumun açmış olduğu Sözleşmeli Bilişim Personeli alım mülakatlarına katılmamış olmak bir diğer şart olarak ilan metninde yer aldı.

T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı resmi ilan metni için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum