Yüksek Planlama Kurulu Sözleşmeli Personel Ücretlerini Yayınladı

Yüksek Planlama Kurulu Sözleşmeli Personel Ücretlerini Yayınladı

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan duyuruda Yüksek Planlama Kurulu’nun (YPK) Sözleşmeli Personel Ücretlerini yayınladığı görüldü. Yüksek Planlana Kurulu kararı 3 grup için açıklanmış olup en yüksek ve en düşük ücret bilg

Yüksek Planlama Kurulu kararı Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden 21 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı.

Yayınlanan Yüksek Planlama Kurulu kararı sözleşmeli personel ücretlerini içeriyor. Yüksek Planlama Kurulu kararı 21 Temmuz 2017 tarihinde Resmi Gazete’de de yayımlandı.

Sözleşmeli Personel Pozisyonlarına ait temel ücretler üç grup altında incelendi. Yüksek Planlama Kurulu’nun kararında 3 grup için de sözleşmeli personel en düşük temel ücret ve en yüksek temel ücretler yayınlandı.

1. Grupta Ajans amiri, amir, atölye şefi, başeksper, başmühendis, baştabip, biyolog, çözümleyici, eczacı, güvenlik amir, mühendis, pilot, programcı, teknik uzman, tekniker, tercüman, uzman, uzman tabip, veteriner, YHT makinisti gibi meslekler yer aldı. Birinci grup için en düşük temel ücret 2.510 TL ve en yüksek temel ücret 4.344 TL olarak açıklandı.

2. Grupta Amir Yardımcısı, anbar Memuru, ARFF Memuru, başhemşire, başteknisyen, bilgisayar işletmeni, büro personeli, dağıtıcı, dava takip memuru, eğitim uzmanı, enformasyon memuru, koruma ve güvenlik görevlisi, kütüphaneci, laborant, pazarlamacı, sağlık teknisyeni, satış memuru, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, veteriner sağlık teknisyeni gibi daha birçok meslek yer aldı. İkinci grupta en düşük temel ücret 2.213 TL ve en yüksek 3.801 TL olarak belirtildi.

3. Grupta aşçı, bahçıvan, bekçi, dağıtıcı, destek personeli, hayvan bakıcısı, hizmetli, kaloriferci, makasçı, manevracı, postacı, şoför gibi meslekler bulunmaktadır. En düşük temel ücret 2.131 TL ve en yüksek temel ücret 3.361 TL olarak açıklandı.

Yüksek Planlama Kurulu Resmi Gazete kararına ulaşmak ve grup grup meslek dağılımını incelemek için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.