Yurtdışı 650 Kamu Personel Alımı Online Başvuruları Başladı (DİB Kurum İçi)

Yurtdışı 650 Kamu Personel Alımı Online Başvuruları Başladı (DİB Kurum İçi)

Kamuda 650 personel yurt dışı görev için sınava alınacak. 650 Yurtdışı Personel Alımı başvuru süreci, Diyanet İşleri Başkanlığı başvuru şartları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte tüm detaylar.

Diyanet İşleri Başkanlığı “DİB” tarafından 2022 yılı yurt dışı personel alımı başvurular alınmaya başladı. DİYANET 650 personel alımı yurtdışına gönderecek. Kurum için personel alımı başvuru süreci ve tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde bulabilirsiniz.

Yurtdışı personel alımı genel şartlar

Adayların başvuru için 657 DMK’daki şartları taşıması, T.C. vatandaşı olması, halen Diyanet teşkilatında kadrolu devlet memuru olarak Din Hizmetleri veya GİH sınıfında çalışıyor olması gerekiyor. Ayrıca Din Hizmetleri Sınıfında 5 yıl görevi bulunması gerekmektedir. Başvurularda memurlukta adaylığı kaldırılmış olmak gerekmektedir.

Ayrıca son 10 yılda uyarma ve kınama cezasından daha ağır bir disiplin cezası almamış olmak, askerlik hizmetini yapmış veya askerlik hizmetinden muaf tutulmuş olmak, en az 2 yıllık dini yükseköğrenim mezunu olmak, 2020, 2021 veya 2022 Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavlarından (MBSTS) birisine girmiş olmak şartları yer alıyor.

Diyanet yurtdışı personel alımı başvuru özel hususlar

Adayların İl Müftü Yardımcısı, İlçe Müftüsü, Şube Müdürü, Murakıp, Ayniyat Saymanı, Teberrukat Saymanı ve Şef kadrolarına ilk defa atananlar bulunduğu unvanda 2 yıl çalışmış olması gerekiyor.

Yurtdışında görevini yapmasına engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak,

Yurt dışında görevlendirilmesine bir engeli bulunmamak,

Daha önce yurt dışında görevlendirilmiş olanlar için önceki yurt dışı görevinde başarılı olmuş ve yurt içi görevine başladığı tarihten itibaren en az 2 yıl çalışmış olmak gerekiyor.

Yurtdışı Diyanet personeli alımı başvuru süreci

Diyanet İşleri Başkanlığı “DİB” 650 kadroya kurum için yurtdışı personel alımı için başvurular DİBBYS internet adresinden yapılabilecektir. Süreç 12 Mayıs’a kadar devam edecek. İşte gerekli başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

Başvuru kılavuzu.

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.