Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı 7 Sözleşmeli Personel Alımı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı 7 Sözleşmeli Personel Alımı

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluğu Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığınca 7 Personel Alım ilanı yayınladı.

Alınacak Personel sayısı 7 kişi olarak açıklandı. Başvurular 01 Kasım 2017 tarihinde başlayıp 30 Kasım 2017 de sona erecektir.

Alınacak personeller 7 kişi için şartlar: Türk vatandaşı olmak, 657 sayılı Devlet Memur Kanun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak, Yazılı Sınavın yapılacağı tarih itibarıyla (16 Aralık 2017) 40 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Ayrıca Yurtiçindeki üniversitelerin veya diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylanmış kaydı üniversitelerin lisans düzeyi dört yıllık eğitim veren fakültelerin belirtilen bölümlerinden mezun olması şart.

Ayrıca Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi olmaması, muvazzaf askerlik hizmetini bitirmiş, askerliğe ilişkin yükümlülüğünü yerine getirmiş veya sınav tarihiitibari ile en az bir sene daha askerliğini tehir etmiş olması şart.

Adaylardan istenen belgeler: T.C. kimlik numarası veya (Mavi Kart Numarası), YDS/e-YDS, eşdeğerliği ÖSYM tarafından saptanmış uluslararası dil sınavları tamamlama üniversiteye girişi sınavlarına ilişkin belgeler, Diploma veya mezuniyet belgesi veya YÖK onaylı denklik belgesi olması şart. Mevcut görünümü yansıtan vesikalık fotoğraf, Varsa lisansüstü eğitim diploması, Bu ilanın Sınava Katılım Şartları bölümünde yer alan tecrübe şartlarına ilişkin kanıtlayıcı belgeler, El yazısıyla yazılmış özgeçmiş ve Niyet mektubu olması gerek.

Adayların İstenilen Belgeler bölümünde belirtilen belgelerle ile birlikte şahsen veya posta yoluyla T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı Ankara adresine başvurmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular ile eksik belge içeren veya imzasız olan başvuru formları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.