Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Personel Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Personel Alımı

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personel Alım ilanı 16 Kasım 2016 da yayınladı. Başvuracak adaylar sözleşmeli 4 kişi Sağlık personeli, Eczacı ve Hemşire için son 02 Aralık 2016 tarihi olarak açıklanmıştır.

Yüyüncü yıl Üniversitesi Rektörlüğü Sözleşmeli Sağlık Personel Alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre 2 kişi Sözleşmeli Hemşire, 1 kişi Eczacı ve 1 kişi Sağlık Personeli olarak istihdam edileceği açıklandı.

Başvuracak adaylarda aranacak şartlar:  Sağlık Meslek Lisesi mezunu olması ( Sağlık Personeli için), Sağlık Meslek Yüksek okulu Hemşirelik veya Sağlık memurluğu bölümü mezunu olması( Hemşire için) ve Eczacılık Fakültesi Lisans mezunu olmak (Eczacı için) gerekmektedir. Başvuru yapacak adaylarda öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Kanunun 48’ınci maddesinde aşağıda belirtilen genel şartlar aranmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması. Taksirli suçlar hariç olmak üzere affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmaması, Sınav tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak. Erkek adayların, muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gerekmektedir.

Alınacaklar Sözleşmeli olacağı üzere 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmaması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. Başvuran adaylarda ortaöğretim mezunları için 2014 KPSS P3 grubu puanı esas alınacaktır. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması gerekmektedir. Van iş ilanları kariyer.

Başvuru esnasında istenecek belgeler: Başvuru formu, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Diploma Fotokopisi, 1 Adet Resim, Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016 KPSS (B) ve 2014 KPSS (B) sınav sonuç belgesi olması gerekmektedir.

Başvurular 18 Kasım 2016 tarihinde başlayıp 02 Aralık 2016 tarihinde son bulacaktır. Başvuruda bulunacak adaylar başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.