Ziraat Bankası 45 Memur Alımı Başvuru Ekranı ve Formu

Ziraat Bankası 45 Memur Alımı Başvuru Ekranı ve Formu

Ziraat Bankası 45 memur alımı yapmak için kılavuz yayımladı. Ziraat bankası işe alım için sınav yöntemi ile yerleştirme yapacaktır. Başvuru ekranı, koşulları ve formu ilan edilmiştir.

Ziraat Bankası 45 memur alımı gerçekleştirmek için ilana çıktı. Ziraat bankası işe alım sınavına katılacaklar için şartlar ilan edildi. Ziraat bankası memur alımı başvuru ekranı, formu ve koşulları yayımlanmıştır. Alınacaklar 20 kişi müfettiş yardımcısı ve 25 kişi avukat olarak görevlendirilecektir.

Başvuru şekli ve ücreti;

Başvurular 2 ile 15 Eylül 2019 Pazar günü saat 23.59’a kadar Anadolu Üniversitesi’nin internet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır. Müfettiş yardımcısı ve Avukat unvanı için 12 Ekim 2019 Cumartesi günü saat 10:00’da yapılacak olan sınava başvuracak adaylar, sınav maliyeti olarak 120 TL sınav ücreti ödeyecektir. Başvuru formu üye olduktan sonra önünüze gelecektir. Başvuru ekranı ilave edilmiştir.

Müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları;

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2. 01.01.1989 ve sonrası doğumlu olmak.

3. Yazılı sınava İdari alandan katılacak adaylar için; Üniversitelerin ve yüksekokulların 4 yıllık eğitim veren Ekonomi (İktisat), İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Ekonometri, Bankacılık, Finans, Risk Yönetimi, İşletme Bilgi Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Muhasebe ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden veya üniversitelerin Finans Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak.

Yazılı sınava Mühendislik alanından katılacak adaylar için; Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak.

4. Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak.

5. Daha önce T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı’nın mülakat aşamasında elenmemiş olmak.

Avukat alımı başvuru şartları;

Yukarıdaki başvuru şartlarının hepsi aynı olmakla beraber sadece öğrenim durumu okul bölümleri farklıdır. Yurt içinde dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk Fakülteleri ile denkliği sağlanmış yabancı ülkelerdeki Hukuk Fakültelerinden mezun olmak ve Avukatlık stajını tamamladıktan sonra Avukatlık Ruhsatnamesi almış veya işe başlama tarihinde alabilecek durumda olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası müfettiş kılavuzu için tıklayın. Avukatlık için tıklayın.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum