Ziraat Bankası Personel Alımı Başvuruları Uzatıldı

Ziraat Bankası Personel Alımı Başvuruları Uzatıldı

2 Haziran tarihinden Ziraat Bankası 255 personel alacağını duyurdu ve gerekli şartları yayınladı. Ziraat Bankası'nın bu alımına başvuran adaylar sınav ücretini yatırdı ise 27 Haziran'a kadar yapılabilen online başvuru 29 Haziran tarihine kadar uzatıldı.

Ziraat bankası resmi internet sayfasından 255 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. İlana göre Ziraat Bankası 50 Avukat, 165 Uzman Yardımcısı ve 40 Servis Görevlisi alımı gerçekleştirecek. Bu personel alımına başvuru yapabilmek için adayların aşağıdaki şartları sağlaması gerekir.

Servis görevlisi olarak başvurmak için; Erkek adaylar için askerlikten muaf veya yapmış olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 1 Ocak 1987 sonrası doğumlu olmak, kamu haklarından mahrumiyetinin bulunmaması ve 4 senelik üniversite veya yüksek okul mezunu olmak (Eğer aday yurtdışı kaynaklı bir üniversitede okuduysa denkliği yetkili makamlarca onaylanmış olmalı.) gibi şartları sağlamak gerekmektedir.

165 Uzman Yardımcısı'nın 60'ı 20 Yazılım Mühendisi, 20 İş Analisti ve 20 Altyapı Mühendisi olarak istihdam edilecektir. Başvuracak adayların şu şartları sağlaması gerekir;  Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olup 1 Ocak 1987 ve  sonrası doğumlu olmak, Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Endüstri ve Sistem Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ile Bilgisayar Bilimleri, İstatistik, Matematik bölümlerinden veya denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da işe başlama sırasında mezun olduğuna dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak ve erkek adaylar için askerlik şartını yerini getirmiş olmak.

105 Uzman Yardımcısı'nda aranacak şartlar ise şunlar; Erkek adaylar için askerlikten muaf veya yapmış olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 1 Ocak 1987 sonrası doğumlu olmak, kamu haklarından mahrumiyetinin bulunmaması ve 4 senelik üniversite veya yüksek okul mezunu olmak. (Eğer aday yurtdışı kaynaklı bir üniversitede okuduysa denkliği yetkili makamlarca onaylanmış olmalı.)

Avukat Yardımcısı olarak başvurmak için ; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 1 Ocak 1987 sonrası doğumlu olmak, yurt içinde dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk Fakülteleri ile denkliği sağlanmış yabancı ülkelerdeki Hukuk Fakültelerinden mezun olmak ve Avukatlık stajını tamamladıktan sonra Avukatlık Ruhsatnamesi almış veya işe başlama tarihinde alabilecek durumda olma ve erkek adaylar için askerlik şartını yerini getirmiş olmak gerekmektedir.

Başvurular 5 Haziran 2017 ve 23 Haziran 2017 tarihleri arasında 85 TL olan sınav ücreti yatırılıp 27 Haziran'a kadar Anadolu Üniversitesi internet sitesinden online olarak kabul edilecekti fakat Ziraat bankası yaptığı duyuruda 23 Haziran'a kadar sınav ücretlerini yatıran adaylar için son tarihi 27 Haziran olan online başvuru süresini 29 Haziran Perşembe saat 18:00'a kadar uzattığını bildirdi.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.