Ziraat Katılım Bankası 2016 Yılı Servis Görevlisi Alımı

Ziraat Katılım Bankası 2016 Yılı Servis Görevlisi Alımı

Ziraat Katılım Bankası Türkiye Genelinde İstihdam Edilmek Üzere Toplam 200 Servis Görevlisi Alımı Yapılacağı Duyuruldu. Alım Yazılı ve Sözlü Sınavla Yapılacaktır. KPSS Şartı yoktur.

Servis görevlisi olarak 200 kişi istihdam edecek olan Ziraat Katılım Bankası ilk grup personel alımını gerçekleştirmiş olacak. Yazılı sınava başvuru için 75 TL sınav ücreti 8 Ocak 2016 tarihine kadar internet üzerinden başvuru formunun doldurulması için ise 10 Ocak 2016 tarihi son başvuru tarihi olarak belirlenmiştir. Yazılı sınavı Anadolu Üniversitesi tarafından 27 Şubat 2016 tarihinde 7 merkezde (Ankara, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa, İzmir ve Samsun) gerçekleştirilecektir.

Servis görevlisi olabilmek için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 01.01.1986 ve sonrası doğumlu olmak. Erkek adaylar için işe alım tarihi itibariyle askerlik görevini tamamlamış veya erteletmiş olmak. Üniversitelerin ve yüksekokulların 4 yıllık eğitim veren bölümleri ile denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun olmak veya işe başlama tarihinde mezun olabilecek durumda olmak, (Mülakat sırasında diploma/öğrenci belgesi kontrolü yapılacaktır) şart.

Yazılı Sınav Konuları ise Genel Yetenek 30 soru, Genel Kültür 30 soru, Alan Bilgisi 40 soru, İktisat (Mikro İktisat, Makro İktisat, Para Banka Kredi, Maliye Politikası, Türkiye Ekonomisi) Hukuk (Genel Hukuk Bilgisi, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku) Muhasebe (Genel Muhasebe) olarak belirlenmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.